حقیقتی در باره کلش اف کلنز

توسط hackplus
فوریه 28, 2019
1 دقیقه خواندن

حقیقتی در باره کلش اف کلنز

ادامه متن در ادامه مطلب

 

 

مانند اکثر بازی‌ها، بازی کلش آف کلنز ( Clash of Clans ) که به جنگ قبیله‌ها نیز معروف است پر از نکات ریز و درشت بوده که در راهنمای بازی گفته نشده‌اند و شما باید با تجربه‌ و صرف زمان آن‌ها را یاد بگیرید. البته ما برای کمک به شما ۱۰ نمونه از این نکات را پیدا کرده و در اختیارتان قرار خواهیم داد تا مهارت خود را در بازی افزایش دهید. در ادامه با گجت نیوز همراه شوید.

انتقام بهترین روش برای حمله

شده وقتی که بازی را رها کرده‌اید و سپری برای محافظت از شما وجود ندارد، به شما حمله شود و بعد از ورود به بازی مشاهده کنید که تاون شما غارت شده است. هرچند شکست در چنین مواقعی می‌تواند کمی تلخ باشد اما یک فرصت طلایی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

زیرا در چنین مواقعی می‌توانید به تاون کسی که به شما حمله کرده رفته و مواضع دفاعی او را بررسی کنید. این کار به شما زمان بیشتری برای یافتن نقطه ضعف دشمن می‌دهد و همچنین می‌توانید نیروهای خود را با توجه به استراتژی که در نظر گرفته‌اید تقویت و آماده کنید.

در صورت اطمینان از شکست حریف نیز کافی‌ست که «انتقام» ( Revenge ) بگیرید. البته مشاهده میزان ذخایر حریف و اینکه هر کدام از ساختمان‌های دفاعی دشمن در چه سطح و لولی است به شما کمک می‌کند تا در زمان درست و از نقطه‌ی ضعیف به دشمن خود حمله کنید.

اردوگاه یعنی بهترین بانک برای ذخیره اکسیر

آیا فکر می‌کردید اردوگاه شما فقط برای آموزش نیروها و جنگجویان است؟ خب باید بگویم که در اشتباه بوده‌اید. اردوگاه شما یک مخزن ذخیره اکسیر است. شما می‌توانید تا یک میزان خاصی نیرو آموزش دهید و بقیه افرادی که شما بخواهید جذب کنید در لیست ذخیره اردوگاه قرار می‌گیرند. به این حالت که از شما برای این نفرات اکسیر کسر می‌شود و نفرات اضافی در اردوگاه آماده خواهند بود تا پس از کشته شدن نیروی فعلی، جایگزین آن‌ها شوند.

بنابراین بهترین روش برای ذخیره اکسیر و در امان نگه داشتن آن از دست دشمنان شما این است که نیروهای جدیدی را در اردوگاه آموزش داده و مابقی اکسیر خود را در اردوگاه ذخیره کنید. پس از ورود مجدد به بازی نیز می‌توانید درخواست آموزش نیروها را لغو کرده و اکسیر خود را بازپس گیرید. این روش دو خوبی دارد.

خوبی اول این است که اکسیر شما از چنگ دشمنان و غارتگران در امان مانده و خوبی دوم نیز این است که می‌توانید اکسیر بیشتری تولید کرده و ذخیره کنید. بهترین گزینه برای انتخاب در اردوگاه نیز «دیوار شکن‌ها» ( Wall Beaker ) هستند.

هوشمندانه تاون هال خود را آپگرید کنید

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که بعضی از گیمرها انجام می‌دهند ارتقای سریع تاون هال است. یعنی هنوز ساختمان‌های دفاعی و بیشتر ساختمان‌های دیگر آپگرید نشدند اما سریعا اقدام به ارتقای تاون هال شده. بزرگ‌ترین مشکلی که این کار دارد هنگامی‌ است که بخواهید به گیمر دیگر حمله کرده و ذخایر او را غارت کنید. به یاد داشته باشید که هرچه تاون هال گیمری که به او حمله کرده‌اید سطح بالاتری از تاون حال شما داشته باشد به میزان جایزه‌ی شما افزوده و هرچه تاون هال او پایین‌تر باشد میزان جایزه‌ی شما کمتر خواهد بود.

برای مثال تاون هال من در لول ۶ است، اگر به یک گیمری حمله کنم که لول تاون حال او ۷ باشد به من ۱۲۵ درصد بیشتر جایزه داده خواهد شد و اگر تاون حال او ۸ باشد، من ۱۵۰ درصد جوایزی بیشتری می‌برم. حالت عکسی نیز وجود دارد. اگر گیمری که به او حمله کرده باشم یک سطح از تاون هال من پایین‌تر باشد جوایز من ۷۵ درصد خواهد شد و به همین صورت در دو لول پایین به ۵۰ دزصد کاهش خواهد یافت.

بنابراین مشاهده خواهید کرد که ارتقای سریع تاون هال، شما را به یک هدف خوب برای غارت تبدیل خواهد کرد. بهترین کار این است که سعی کنید ساختمان‌های مختلف خود را هم سطح با تاون هالی که دارید ارتقا دهید و حداقل تا زمان رسیدن ساختمان‌های دفاعی به سطح تاون هالی که دارید از ارتقای تاون هال جلوگیری کنید.

در نظر داشته باشید که هر چه میزان سطح تاون هال شما بالاتر برود میزان پولی که برای جستجوی یک تاون جدید برای حمله نیز افزایش خواهد یافت.

استفاده از قهرمان‌ها برای کسب چند تروفی

اگر به اندازه‌ی کافی بازی کرده باشید حتما با تروفی‌ها آشنا شده‌اید که برای به دست آوردن آن‌ها باید یک سری کارهای خاص صورت گرفته تا به شما تروفی تعلق گیرد. بیشتر این تروفی‌ها نیز در مورد آزار رساندن به ضعیف‌هاست تا بتوانید تروفی‌ها را کسب کنید.

بعد از مدتی که می‌گذرد انجام این کار کمی سخت خواهد شد و شما هر بار اکسیر، نیرو و پول از دست می‌دهید. در کنار آن زمانی که باید برای بدست آوردن اکسیر و پول و همچنین ساخت نیرو صرف کرد نیز باعث می‌شود تا از تروفی‌ها فاصله بگیرید. البته در صورتی‌ که توانسته باشید قهرمان بسازید کمی این کار‌ها آسان‌تر می‌گردند.

نکته‌ی خوب ماجرا نیز این است که می‌توانید به صورت مجانی از قهرمان‌ها استفاده کنید. کافی‌ست که یک مبارزه را شروع کرده و تنها قهرمان خود را به میدان وارد کنید. سپس قبل از اینکه قهرمان شما آسیبی ببیند مبارزه را پایان دهید. حال می‌توانید دوباره قهرمان خود را در نبرد بعدی استفاده کنید و تروفی‌های لازم را کسب کنید.

از ساختمان‌های بی‌ ارزش برای دفاع از خود استفاده کنید

یکی از اشتباهاتی که خیلی از کاربران انجام می‌دهند قرار دادن ساختمان‌های بی‌ ارزش درون دیوارهاست. قرار دادن این ساختمان‌ها داخل دیوار باعث می‌شود تا ساختمان‌های دفاعی نزدیک به دیوار قرار گیرند و هدف خوبی برای دیوارشکن‌ها باشند. با منفجر شدن دیوار شکن‌ها آسیب جدی به ساختمان‌های دفاعی وارد می‌گردد.

با سایت کلش اف کلنز همراه باشید بیشتربه شما  بازی کلش اف کلنز را آموزش میدهیم