تور ارزان دبی

توسط hackplus
در اگهی
سپتامبر 26, 2022
1 دقیقه خواندن

دبی پرجمعیت ترین شهر در امارات متحده عربی و پایتخت این کشور است. امارات دبی، پرجمعیت‌ترین کشور از میان ۷ پادشاهی که مجموعاً امارات متحده عربی را تشکیل می‌دهند. این شهر که در قرن ۱۸ به عنوان یک دهکده ماهیگیری کوچک تأسیس شد، در اوایل قرن بیست و یکم با تمرکز بر گردشگری و تجمل به سرعت رشد کرد و تور دبی تبدیل به آرزوی بسیاری از جهانگردان شد. این شهر دارای دومین هتل پنج ستاره در جهان از لحاظ کیفیت، و بلندترین ساختمان جهان، یعنی برج خلیفه می‌باشد، که بیش از نیم مایل ارتفاع دارد.

 

شهر دبی در شرق شبه جزیره عربستان در سواحل خلیج فارس، قرار گرفته است و همچنین یک مرکز بزرگ حمل و نقل جهانی برای مسافران و بار های تجاری است. درآمد نفتی فراوان امارات به سرعت بخشیدن به توسعه شهر کمک کرد و این شهری که قبلاً یک مرکز تجاری بزرگ بود، به سرعت تبدیل به یک شهر توریستی شد و باعث فروش تور دبی در اقصی نقاط جهان شد. بر اساس آمار مرکز تجارت منطقه‌ای و بین‌المللی از اوایل قرن بیستم، اقتصاد دبی بر درآمدهای حاصل از تجارت، گردشگری، هوانوردی، املاک و مستغلات و خدمات مالی متکی است. تولید نفت کمتر از ۱ درصد از تولید ناخالص داخلی امارت در سال ۲۰۱۸ بود.

 

 

گردشگری بخش مهمی از استراتژی دولت دبی برای حفظ جریان نقدینگی خارجی به امارات است. جذابیت دبی برای گردشگران و مسافران تور دبی عمدتاً بر اساس خرید از فروشگاه های این شهر است، اما همچنین در اختیار داشتن سایر جاذبه‌های باستانی و مدرن هم بی تأثیر نبوده است. از سال ۲۰۱۸، دبی چهارمین شهر پربازدید در جهان بر اساس تعداد بازدیدکنندگان بین‌المللی است و دارای سریع‌ترین رشد از این لحاظ است. این شهر در سال ۲۰۱۶ میزبان ۱۴٫۹ میلیون بازدید کننده بوده و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۰، میزان بازدید به ۲۰ میلیون گردشگر برسد.

 

 

دبی را “پایتخت خرید خاورمیانه” نامیده اند. دبی به تنهایی دارای بیش از ۷۰ مرکز خرید است که دومین مرکز خرید بزرگ جهان، دبی مال است. دبی همچنین به خاطر محله‌های بازاری تاریخی واقع در دو طرف رود آن شهرت دارد. به طور سنتی، ناوها از شرق آسیا، چین، سریلانکا و هند محموله های خود را تخلیه می کردند و کالاها در بازارهای مجاور اسکله ها معامله می شدند. رود دبی نقشی حیاتی در حفظ زندگی اجتماعی در شهر ایفا می‌کرده و منبعی بوده است که در اصل باعث رونق اقتصادی در دبی شده بود. جالب است بدانید که از سپتامبر ۲۰۱۳، نهر دبی به عنوان میراث جهانی یونسکو پیشنهاد شده است. بسیاری از بوتیک ها و جواهرات فروشی ها نیز در این شهر یافت می شوند. دبی همچنین به عنوان “شهر طلا” شناخته می شود زیرا بازار طلا در دیره نزدیک به ۲۵۰ مغازه خرده فروشی طلا را در خود جای داده است. با وجود تمامی هزینه‌های گران سفر به این شهر، هنوز هم می‌توان تور ارزان دبی پیدا کرد و از این پایتخت خرید، لذت برد.

 

پارک نهر دبی در این رود همچنین نقش حیاتی در گردشگری دبی ایفا می کند زیرا برخی از معروف ترین جاذبه های گردشگری دبی مانند دلفیناریوم، تله کابین، شتر سواری، کالسکه اسب و نمایشگاه پرندگان خارق العاده را به نمایش می گذارد. دبی دارای طیف گسترده ای از پارک ها مانند پارک صفا، پارک مشرف، پارک همریه و غیره است. هر پارک به طور منحصر به فردی از پارک دیگر متمایز است. پارک مشرف خانه های مختلفی را در سراسر جهان به نمایش می گذارد. یک بازدیدکننده می تواند ویژگی های معماری بیرون و همچنین داخل هر خانه را بررسی کند. با وجود تمامی این ویژگی‌های منحصر به فرد، یافتن تور دبی ارزان و سفر به این شهر، برای هر فرد علاقه‌مند به تنوع و زیبایی، واجب است!

 

در کل دبی شهری پر از زیبایی‌های منحصر به فرد و پارک‌ها، باغ‌ها و سواحل خارق‌العاده است. اگر شما هم قصد سفر به دبی را دارید اما در پیدا کردن تور ارزان دبی با مشکل مواجه هستید، حتماً از سایت معراج گشت آسمان دیدن کنید.